Декупаж походить від французького слова decoupe, що означає вирізати. Ця техніка відома ще з 15ст. була поширеною у Франції, Англії, Америці, Німеччині. Сутнійсить полягає у акуратному вирізанні чи обриванні малюнка та його охайному приклеюванні до різних предметів.Є доволі ефективною та легкою у виконанні. Майстерно зроблена робота виглядає шедевром мистецтва, інколи навіть можна сплутати з малюнком, що малюють від руки! Для декупажу Вам потрібно тільки: серветка чи карта з мотивом, який Вам сподобався, клей для декупажу, синтетичний плоский пензлик, ножиці (якщо малюнок будемо вирізати), предмет, який потрібно декорувати. Всі перелічені товари Ви зможете знайти в магазині «Арт хатка». На сьогоднішній день декупаж став однією з улюблених технік сотень людей, що обожнюють творити своїми руками та люблять створювати свято для рідних і близьких. Прикрашені ящички, рамочки, тарілки, чашки, пляшки, свічки, сумочки, чобітки, спіднички та інші будь-які предмети побуту та гардеробу створять незабутній настрій вам та допоможуть створити особливу атмосферу у вашому домі. А подарована робота, яку ви зробили власноруч може здивувати друзів і рідних Вам людей! Декупаж – техніка,  яку спробувавши однин раз, хочеш використовувати знову і знову, декоруючи все , що тільки може дозволити наша уява! Техніку декупаж можна застосовувати на всіх можливих і неможливих речах. Варто тільки пофантазувати і отримаєте чудовий витвір мистецтва, який може бути і функціональним, і нести в собі елемент незвичного декору. Різноманітність стилів, якими багаті серветки та декупажні карти навіть складають труднощі при виборі декору. Стільки всього цікавого та красивого є в «Арт хатці»! Практичність цієї техніки полягає також в тому, що декупаж допоможе мінімізувати певні дефекти, пошкодження чи плями, незалежно, де вони : на одязі, стіні, меблях, дитячій колясці чи будь-якій іншій речі. Багато дизайнерів використовують декупаж для декорування інтер»єрів, вікон, дверей, меблів тощо. На майстер- класах в «Артхатці» Ви зможете власноруч створити декоративне панно, зробити особливим Ваш одяг , посуд, декорувати металічні вироби та елементи з дерева,скла тощо.

Кракелюр– один зі способів штучного зістарювання, який характеризується специфічними тріщинками. З його допомогою можна оздоблювати будь-які тверді поверхні – дерево, скло, пластик, холст, метал тощо. Найчастіше поєднують з декупажем, іноді використовують самостійно. Розрізняють два види кракелюру – однокомпонентний або однокроковий та двокомпонентний (двокроковий). В однокомпонентному кракелюрі лак накладається на підготовлену основу (знежирену і можливо зафарбовану акриловою фарбою) та просушується до стану сухого відлипу. Далі пензликом або губкою наноситься акрилова фарба контрастного кольору, яка в процесі висихання розтріскується. В магазині Арт-Хатка однокомпонентний лак представлений фірмами Nerchau та C.Kreul (Німеччина). Декупаж робиться після повного висихання поверх тріщинок. Навчитися робити однокомпонентний кракелюр можна на майстер-класах панно «Французький дворик», тарілка «Знаки зодіаку», панно «Італія» тощо або на експрес-майстер-класах, які проводяться в магазині Арт-Хатка. Крім того, в день МК для його учасників діє знижка -10% на всі товари.

Двокомпонентний кракелюр передбачає наявність двох видів лаку: першого – на олійній основі і другого – на акриловій, і відповідно двох етапів. Обидва компоненти прозорі, тому декупаж можна робити як перед кракелюром, так і після. Перший компонент наноситься на підготовлену поверхню, підсушується як у випадку з однокомпонентним; поверх – другий компонент, який повинен висохнути повністю. Тріщини утворюються за рахунок різниці у часі висихання компонентів і практично непомітні. Для того, щоб вони проявилися, їх затирають олійною фарбою, сухим пігментом, бітумом та ін. Після цього виріб слід покрити акриловим лаком для того, щоб захистити від механічних ушкоджень. Лак для двокомпонентного кракелюру в магазині Арт-Хатка представлений фірмами C.Kreul, Lukas (Німеччина), Maimery (Італія), а навчитися його робити можна на майстер-класах панно «Італія», триптих «Оливкова роща», пляшка «Раритет». Для того, щоб записатися на майстер-клас, звертайтеся до продавця-консультанта.

Обидва види кракелюру – чудовий спосіб оздобити будь-які речі Вашого інтер’єру, включаючи меблі, вази, горщики для вазонів, банки з-під кави, кухонні дощечки, а також двері, стіни, взуття і всього, на що вистачить фантазії.

Технологія мармурування -  нова технологія декорування. Це не лише складна назва але й досить цікава техніка з простими фарбами. Фарби для методу мармурування можна використовувати - акрилові для мармурування.  Метод мармурування особливо цікавий тим, що при перенесенні малюнку, проводиться з рідкої поверхні на поверхні, що підлягає декоруванню : скляні, керамічні, паперові, картонні, дерев'яні, пластикові, гіпсові, тканинні та ще безліч інших предметів і все це залежить в основному лише від Вашого щирого бажання.  Процес мармурування сам по собі надзвичайно простий краплі фарби викапують на поверхню води і легкими рухами розводять паличками чи іншими зручними підручними інструментами в різні сторони, створюючи витіюваті узори. Предмет, що потім декорується, на декілька секунд, притуляють до поверхні води, поверхню предмету переймає узор.

Квілінг –  це мистецтво виготовлення кольорів з паперових стрічок. Все, що вам потрібно для створення неймовірних шедеврів – це кольоровий папір, картон, а також трохи творчого потенціалу і терпіння.  Напевно ви не раз бачили в торгівельних точках листівки ручної роботи з хитромудрими, але дивними узорами з паперу. Тепер ви знаєте, що їх робили майстри папероскручування і що ви також запросто можете створити щось подібне.  Стильні рамки на фотографії і картини, сувеніри, предмети декору, листівки і навіть упаковку для дарунків ви можете зробити самі, здивувавши при цьому друзів чаклунством своїх рук і витонченим смаком. Всі необхідні матеріали Ви зможете знайти в магазині «Арт хатка».

Якими фарбами розписувати скло? Розпис скла здійснюється з допомогою спеціальних прозорих фарб, які ще називають вітражними, оскільки в більшості випадків їх використовують для імітації вітражів. Фарби для скла поділяються на два види: під запікання – в основному для розпису посуду – на акриловій основі та на спиртовій основі, які не потребують запікання – такі фарби рекомендовано після висихання покривати акриловим лаком. Всі фарби одного виду добре змішуються між собою, крім того, в кожній лінійці присутні по кілька непрозорих кольорів, які при змішуванні з прозорими утворюють нові цікаві відтінки. В магазині Арт-Хатка Ви можете знайти вітражні фарби фірми C.Kreul (Німеччина).

В якості контуру можна використовувати контурну фарбу в зручних тубах з довгим носиком, які діляться на ті, які запікаються, які не запікаються і які витримують запікання – фірм C.Kreul (Німеччина) та Maimery (Італія), або спеціальні свинцеві стрічки для імітації вітражу. Навчитися користуватися вітражними фарбами можна в магазині Арт-Хатка на майстер-класах: «Вітраж в етнічному стилі», вітраж «Парижанка», «Літо в банці».

В окремих випадках скло розписують фарбами для порцеляни – наприклад Hobby Line від C.Kreul (Німеччина). Всі вони непрозорі, глянцеві, змішуються між собою і закріпляються з допомогою запікання в домашній духовці, після чого їх можна сміливо використовувати в побуті. Ще одним цікавим матеріалом для розпису скла є фрост-ефект або фарба для матування. Вона буває кількох кольорів, в тому числі золотого і срібного, напівпрозора, відносно густа, наноситься безпосередньо з туби як контур або з допомогою губки. В Арт-Хатці така фарба представлена фірмами C.Kreul (Німеччина) та Pebeo(Франція). Фрост-ефект також може підлягати запіканню.

Часто скло розписують арт-гелями. Їх найвідоміший виробник Nerchau (Німеччина). Це густі напівпрозорі фарби, наносяться здебільшого з допомогою мастихіна. Для декорації можна втискати в них скляну мозаїку, кабошони, стрази, шматочки дзеркала тощо. Після висихання їх легко можна відклеїти і приклеїти на нове місце, оскільки вони доволі м’які та еластичні. Арт-гелі можна також запікати, після чого вони робляться твердими, негнучкими і добре тримаються до поверхні скла.

При бажанні можна поєднувати між собою різні техніки і матеріали, фантазувати, експериментувати і отримувати нові, цікаві і стильні власні шедеври.